EKSKURSIJA

Šiandien, gegužės 18 dieną, 6 klasės mokiniai keliavo į fabriką ,,Žemaičių virvės“. Ten mus pasitiko šauni vadybininkė Lina. Ji papasakojo iš ko ir kaip gaminamos įvairios virvės. Kiekviena virvėprasideda nuo plauko storumo siūlelio. Čia virvės sukamos ir pinamos. Jos daromos įvairaus storio. Naudojamos: augalams rišti, sporte, laivyboje, žemės ūkyje, iš jų pinami įvairūs puošybos darbeliai. Mokiniai matė virves, kurios gali patraukti net 42 tonas sveriančią techniką, o supinti tinklai ištraukia didelį kiekį žuvies, sulig vilkiko dydžiu. Sužinojome, kad pačios seniausios staklės buvo pagamintos 1911 metais. Fabrike dirba linksmi žmonės, kurie mielai rodė, kaip daromos virvės, netgi pakvietė vaikus išbandyti virvių vyniojimo aparatą. Laikas prabėgo greitai. Padėkoję už ekskursiją ir gavę dovanų, grįžome į mokyklą.

Mokytoja V. Gedeminienė

Pasidalinkite šia naujiena