Mokyklos biblioteka. Kas telpa į tuos du žodžius? O telpa daug: čia lentynose rikiuojasi knygos, žurnalai, čia žaidimų kampelis, stalai laukia skaitytojų, kaskart nauja informacija lininiame stende, knygų parodėlės, mini muziejus.

Mokiniai užsuka pasiimti knygų, paskaityti žurnalų, pažaisti šaškėmis, šachmatais, pasikalbėti, pasidalinti džiaugsmais ir rūpesčiais. Čia švenčiame šventes, priimame svečius. Sulaukiu pagalbos iš mokinių, kai reikia ,,pagydyti“ knygas: suklijuoti iškritusius ar suplyšusius lapus.

Dalyvavome rajoniniame knygų pristatyme – konkurse. Ten pristatėme knygą ,,Brolis, kurio nereikėjo“. Pelnėme simpatijų prizą. Ruošėmės dalyvauti pernai, bet sustabdė pandemija. Žadame dalyvauti, kai baigsis karantinas. Turime tradiciją kasmet apdovanoti geriausius skaitytojus: įteikiame padėkas, dovanėles.

Vyksta parodėlės rašytojų jubiliejų proga, naujai gautų knygų, piešinių parodėlės, skirtos tradicijoms, perskaitytų knygų iliustracijoms. Paruošiami informaciniai stendai įvairių švenčių proga.

Į biblioteką ateina mokytojai, pasiimti literatūros pamokoms, paskaityti naują spaudą. Jiems išduodami vadovėliai.

Prieš išeidami į karantiną, dauguma mokinių pasiėmė grožinės literatūros knygų skaitymui namuose. Kuriems prireikė, stengėmės perduoti asmeniškai, nuvežti į namus. Kai kurie sutartu laiku atėjo pasiimti patys.

Bibliotekos fonde turime 4807 fizinius inventorinius vienetus. Iš jų – 4641 knyga ir dar 166 dokumentai kitose laikmenose. Dar prisidės 8 naujos knygos, kurias gavome akcijos ,,Knygų Kalėdos“ metu.

Biblioteka labai laukia, kad kuo greičiau visi sugrįžtų į mokyklą.

Bibliotekininkė Virginija Gedeminienė